Naucz się KIZOMBY w wakacje! 🙂

Na zajęcia przyjdź 27 czerwca w CZWARTEK O 18:00
A już teraz zapisz się telefonicznie:
SMS ZGŁOSZENIOWY: 530640090
Imię + Nazwisko + Styl: KIZOMBA

UWAGA!
Można się zapisać do  końca lipca.
Masz więcej pytań?
zadzwoń 530640090
——————————————————————————————
——————————————————————————————
GRAFIK I CENNIK DOSTĘPNY NA FB I NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Cennik


——————————————————————————————
ZAPISY/ INFO: 530640090
————————————————————————————————————————————————————————————-
Kilka pytań przed pierwszym treningiem:

# Co daje Kizomba:
Co daje kizomba kobietom? – zmysłową relację z partnerem opartą na zaufaniu i poddaniu się prowadzeniu. Kobiecość i delikatność ruchu. Gracja i elegancka powabność to efekt jaki może uzyskać kobieta tańcząca kizombę. W tańcu kobieta otwiera się na relacje z mężczyzną pozwalając mu na zaopiekowanie się sobą w czasie utworu.
Co daje kizomba mężczyznom? – umiejętność delikatnego, męskiego i jednoznacznego prowadzenia, które spowoduje że partnerka poczuje się prawdziwą kobietą w ramionach prawdziwego mężczyzny. Uczy relacji z partnerką opartej na opiece, bezpieczeństwie, poczuciu pewności partnera oraz sensualnej relacji w parze.
Co daje kizomba salseros? – po eksplozji energii w żywiołowej salsie, po dynamicznym ruchu pełnym energii, po zabawie w dystansie jaki jest między partnerami w salsie, kizomba pozwala na wyciszenie ciała, na emocjonalne spotkanie mężczyzny i kobiety w tańcu dające poczucie sympatii, ukierunkowane skupienie partnerów na sobie … Kizomba jest doskonałym równoważnikiem salsy, powodującym że tańczący oba style czują się w pełni zrealizowani wg zasady harmonii.

# Uniwersalność i powszechne zastosowanie kizomby:
kizombę można tańczyć do większości utworów muzycznych granych na imprezach nie tylko latynoskich. Prostota formy i łatwość dopasowania do melodii i rytmu kroków kizomby pozwala na uniwersalne wykorzystanie tego tańca na wszelkich imprezach.

# Poziom początkujący – kurs zupełnie od podstaw, przeznaczony dla osób z zerowym lub minimalnym doświadczeniem w tańczeniu; wyjaśnienie rytmiki kizomby, osłuchanie z muzyką, nauka podstawowych kroków i technik prowadzenia, prawidłowej postawy podczas tańca, ruchu bioder, zasad prowadzenia klatką piersiową, aż po najprostsze figury przejściowe, typowe dla stylu; zrozumienie sygnałów i komunikacja zwrotna.

# Poczucie rytmu jest ważne, ale poradzisz sobie bez niego
Stresujesz się, że kizomba nie jest dla ciebie, bo nie masz zdolności tanecznych? Jasne, wyczucie rytmu byłoby pomocne, jak w przypadku wszystkich form tańca, fitnessu i zajęć w grupie odbywających się przy muzyce. Kizomba może jednak wybaczyć ci pewne niedociągnięcia, bo w tej dyscyplinie chodzi przede wszystkim o luz, przyjemność i zabawę w trakcie treningu. Kiedy znajdziesz się na sali i zaczniesz poruszać biodrami, szybko znajdziesz swój rytm.

# Jak się ubrać na zajęcia?
Jeśli wybierasz się na pierwszy kizombowy trening, wybierz wygodne ubrania. Ubierzcie się tak jak lubicie 🙂 Ważne, żebyście się dobrze czuli, a ubranie w miarę możliwości nie krepowało ruchów. Będziemy tańczyć, będzie więc Wam ciepło 😉 Co do butów – wygoda przede wszystkim. Niech będą to buty, w których swobodnie będziecie mogli się obracać. Dziewczyny, nie zakładajcie na początek bardzo wysokich obcasów, jeżeli już zdecydujecie się na obcas, powinna zajdować się na nim nakładka sylikonowa.

# Ale ja nie mam partnera!
Nic nie szkodzi 🙂 Bardzo duża część naszych kursantów zapisuje się bez partnera/partnerki. W trakcie kursów robimy zmiany w parach, dzięki czemu poznajecie też pozostałych członków grupy i uczycie się tańczyć z każdym. Osoby chcące się zapisać w parach również serdecznie zapraszamy.
===================================================
KIZOMBA
jest tak oczywista i naturalna jak chodzenie…
od Ciebie zależy jak dobrym możesz zostać kardiologiem 😉
od Ciebie zależy jak kobieco i zmysłowo
będą się wyrażać Twoje biodra w każdym ruchu 🙂

Kizomba jest jak bicie serca. W takim właśnie charakterystycznym dla siebie rytmie wprowadza tańczącą parę w hipnotyczny trans i sprawia, że przez kilka minut piosenki świat zewnętrzny dla niej nie istnieje, a ruch partnera / partnerki wypełnia świadomość drugiej osoby. Jest jak szept kochanka, przytulonego do twarzy swojej partnerki i wyjawiającemu jej do ucha swoje uczucia. Ten taniec to również subtelny dotyk, wprawiający w płynny ruch ciało partnerki czy też wywołujące przyjemne napięcie na szyi partnera.
Kizomba wywodzi się z Angoli (dlatego często nazywana jest angolskim tangiem) oraz z Wysp Zielonego Przylądka, gdzie czasem funkcjonuje pod inną nazwą – passada. Samo słowo kizomba wywodzi się bowiem z Angoli i oznacza “dobrą zabawę”. To określenie świetnie oddaje jej naturę, a zarazem złożoność, łączącą w sobie elementy tanga argentyńskiego, zouka oraz semby.
Od kilku lat kizomba dynamicznie zyskuje na popularności, wyraźnie zaznaczając swoją obecność na największych festiwalach tanecznych. Doczekała się też swojego własnego festiwalu w Polsce. Niemal codziennie można ją potańczyć na jednym z katowickich parkietów. Czym tłumaczyć takie zainteresowanie tańcem wywodzącym się z dość egzotycznych dla nas krajów? Oprócz samej przyjemności z tańczenia prawdopodobnie należałoby wymienić dużą swobodę pozostawioną tancerzom oraz oparcie na naturalnych odruchach, co powoduje, że kizombę można zatańczyć z osobą, która o niej nigdy nawet nie słyszała. Kobiety natomiast po krótkim okresie przyzwyczajania się do bycia prowadzoną mogą bez skrępowania tańczyć z dużo bardziej zaawansowanymi partnerami i nie bać się, że coś im może nie wyjść…nie pozostaje nic więcej, jak tylko dobrze się bawić
—————————————————————————————–

SŁAWEK WIENCKIEWICZ:
Instruktor z wieloletnim stażem, rekomendowany i polecany przez największe światowe sławy Kizombowej i Bachatowej sceny. Dla Sławka najważniejsze w tańcu są te momenty kiedy nasze ciała przytulają się a świat zewnętrzny przestaje istnieć, płynny ruch wywołuje przyjemne napięcie. Gdzie najistotniejszy jest kontakt z muzyka i ze sobą nawzajem. Subtelny dotyk, świadomość drugiej osoby i kojąca bliskość to pierwszorzędne przyjemności które czerpie z Kizomby, którymi uwielbiamy dzielić się z kursantami… Bogata praktyka instruktorska pozwoliła mu wykształcić wyjątkowy sposób prowadzenia zajęć, gdzie zwraca uwagę na stworzenie (przez zabawę) solidnych fundamentów na których tańczący może czuć się swobodnie i wyrazić siebie. Z uwagi na jakość tańca i zajęć zapraszany był do poprowadzenia warsztatów i dawania pokazów na największych festiwalach międzynarodowych (np. Warszawski Festiwal Salsy, Angolski Festiwal w Krakowie, Wrocławski Festiwal Salsy, Fire Festiwal w Mińsku, On The Wave Bachata and Kizomba Festiwal w Rydze, Toma Toma Festival w Bratysławie, Kizomba Weekend whit Kwenda Lima in Oslo i inne).